Wichura przyniosła szkody

Aż 20 razy wyjeżdżali minionej nocy strażacy z terenu powiatu ostrzeszowskiego, aby usuwać skutki zdarzeń, jakie przyniosła wichura.

W związku z silnymi wichurami, które w ciągu ostatnich godzin nawiedziły powiat ostrzeszowski strażacy mają bardzo dużo pracy. W usuwanie skutków silnie wiejących wiatrów zaangażowane są zarówno zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej z Ostrzeszowa, jak również jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu całego powiatu.

– Na chwile obecną nie posiadamy informacji o osobach rannych. Kumulacja zgłoszeń do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie nastąpiła w nocy z minionej środy na czwartek między godz. 5 a 8 rano – mówi mł. ogn. Tomasz Szmaj, zastępca rzecznika prasowego KP PSP w Ostrzeszowie.

Do godz. 8.30 w czwartek (17 lutego) odnotowano łącznie 20 zdarzeń, z których: 11 dotyczyło uszkodzonych lub zerwanych dachów na budynkach, a 9 kolejnych usunięcia zagrożenia, jakie stwarzały powalone drzewa oraz nadłamane konary drzew. Najwięcej (10) zdarzeń odnotowano na terenie gminy Ostrzeszów.

– W związku z dużym prawdopodobieństwem wystąpienia silnych wiatrów w najbliższym czasie zalecamy usunąć lub zabezpieczyć rzeczy znajdujące się na posesjach i balkonach oraz zwrócić szczególną uwagę na bezpieczne miejsce parkowania samochodów – dodaje rzecznik. RED

 Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest