Wigilijne spotkanie przedszkolaków w Bukownicy

W oczekiwaniu na narodziny Jezusa” – tym przedstawieniem rozpoczęło się spotkanie wigilijne przedszkolaków z Bukownicy, które odbyło się 16 grudnia w Sali Młodego Rolnika.

Dzieci pod kierunkiem nauczycielek zaprezentowały na scenie inscenizację ruchową do utworów Edwarda Griega, zaśpiewali kolędy Arki Noego „Świeć gwiazdeczko mała świeć” oraz Armii dzieci „Cieszmy się, bawmy się”. Na zakończenie swojego występu przedszkolaki wręczyły rodzicom bombki i zaprosili ich do wspólnego tańca. Nie brakowało wzruszeń, gestów serdeczności i przytuleń.

Zaraz po występie dzieci rozpoczął się koncert kolęd w wykonaniu Zespołu Folklorystycznego Doruchowianie. Wszyscy uczestnicy aktywnie włączyli się w śpiewanie.

Nie zabrakło również akcentu chrześcijańskiego. Dyrektor Szkoły Jacek Puchała przekazał życzenia od Proboszcza parafii pod wezwaniem Św. Apostołów Filipa i Jakuba w Bukownicy ks. Sebastiana Łagódki oraz zachęcił do dzielenia się opłatkiem.

W uroczystości wzięli udział rodzice, dziadkowie, rodzeństwo dzieci z Przedszkola
w Bukownicy oraz zaproszeni goście: Burmistrz Miasta i Gminy Grabów nad Prosną Maksymilian Ptak, Radni Rady Miejskiej Anna Bąk i Ryszard Biel, Sołtys Roman Caliński, radny ubiegłej kadencji Zbigniew Warszawski oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Bernadetta Batóg, którzy obdarowali dzieci drobnymi upominkami i słodkościami.

Po części oficjalnej organizatorzy zaprosili do świętowanie przy stołach, a dla dzieci przygotowali liczne atrakcje oraz zabawy. Największym zainteresowaniem cieszyło się wideo od Św. Mikołaja. Nie mniej uwagi dzieci poświęcały zabawom ruchowym, w które aktywnie włączyli się również rodzice.

Organizatorem spotkania był Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Bukownicy.Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest