Wiosną ruszy budowa przedszkola w Doruchowie

Najpewniej 7.337.348 zł kosztować będzie budowa nowego przedszkola w Doruchowie. Taką ofertę w przetargu złożyła kępińska firma budowlana. Pierwotnie Gmina zamierzała przeznaczyć na ten cel trochę mniej, bo 7.019.211 zł.
Na ogłoszony przez Gminę przetarg odpowiedziały dwie firmy: kępińska i ostrzeszowska. Oferowane przez nie ceny niewiele się różniły. Pierwsza zaoferowała, że wybuduje przedszkole za 7.337.348, druga – za 7.536.577 zł.
Zanim wybudowany zostanie nowy obiekt, wykonawca będzie musiał rozebrać istniejący. W ramach planowanej inwestycji w nowym przedszkolu powstać ma w sumie 125 miejsc przedszkolnych (5 oddziałów) oraz jeden 25-osobowy oddział żłobkowy.
Obiekt będzie miał 1325 m2 powierzchni użytkowej. Obok powstanie też odpowiednia infrastruktura, m.in. plac zabaw.
Przyznać trzeba, że wynik ogłoszonego przez samorząd przetargu do końca był wielką niewiadomą. Władze gminy po cichu liczyły, że zaoferowana cena będzie niższa, niż zabezpieczone na ten cel środki. Z drugiej strony istniała też również obawa, że będzie to cena ,,z kosmosu’’, zważywszy na fakt, że rynek budowlany w ostatnim czasie oszalał i bywa i tak, że oferowane w przetargach ceny są o kilkadziesiąt procent wyższe, od tych zaplanowanych.
Jest pan chyba zadowolony? – pytamy wójta Józefa Wilkosza. – Zadowolony? Byłbym bardziej zadowolony, gdyby ta cena była niższa – odpowiada włodarz gminy.
W tej sytuacji gmina będzie jednak musiała trochę dołożyć do zadania. Czy znajda na to środki? – Oczywiście, musimy – odpowiada wójt.
Przed nimi podpisanie umowy i najpewniej wiosną wykonawca będzie mógł wkroczyć na teren budowy.
– Według założeń, przedszkole powinno być oddane do użytku 1 lipca 2019 r. – mówi Wilkosz. – Natomiast część żłobkowa już 15 grudnia bieżącego roku. REDZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest