Wóz strażacki stanął w ogniu. Straty sięgają 75 tys. zł.

Biorący udział w akcji ratowniczo-gaśniczej wóz bojowy OSP w Doruchowie stanął w ogniu.  – Strażacy natychmiast przystąpili do akcji gaśniczej – mówi mł. bryg. Tomasz Jabłoński, z-ca dowódcy JR-G PSP w Ostrzeszowie. – Niestety w wyniku szybkiego rozwoju pożaru do komory silnika, gdzie również nagromadziła się słoma ze rżyska, straty wyniosły ok. 75 tys. zł.

17 lipca Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Ostrzeszowie otrzymało zgłoszenie o pożarze słomy i ścierniska na polu w Plugawicach. Na miejsce zostały zadysponowane zastępy JRG Ostrzeszów i OSP Doruchów oraz zastęp z JRG Wieruszów.

– Po dojeździe na miejsce zdarzenia podano dwa prądy gaśnicze, co doprowadziło do lokalizacji pożaru, jednocześnie właściciel pola oborał pogorzelisko – mówi mł. bryg. Tomasz Jabłoński, z-ca dowódcy JR-G PSP w Ostrzeszowie. – Następnie przystąpiono do dogaszenia pogorzeliska i na tym działania zakończono.

Decyzją Kierującego Działaniem Ratowniczym samochody z miejsca pożaru miały się udać do pobliskiego hydrantu celem uzupełnienia wody. Podczas manewru cofania samochodu GBA 2,5/16 z OSP Doruchów, doszło do nagromadzenia się rozdrobnionej słomy pod podwoziem pojazdu, która w wyniku wysokiej temperatury układu wydechowego zapaliła się pod samochodem.

– Strażacy natychmiast przystąpili do akcji gaśniczej – mówi Jabłoński. – Niestety w wyniku szybkiego rozwoju pożaru do komory silnika, gdzie również nagromadziła się słoma ze rżyska, straty wyniosły ok. 75 tys. zł.

Na szczęście żaden ze strażaków nie odniósł obrażeń, a pożar nie rozprzestrzenił się na uprawy. Samochód GBA bezpiecznie odholowano do miejsca stacjonowania. Pozostaje oczekiwanie na szybką wycenę szkód przez ubezpieczyciela i naprawę pojazdu celem wprowadzenia go ponownie do podziału bojowego.

fot. PSP OstrzeszówZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest