Wrócili do służby w ostrzeszowskiej komendzie

St. asp. Adrian Kwikert, asp. Michał Mamczak, st. ogn. Dariusz Strzelecki, ogn. Grzegorz Stempniewicz oraz st. sekc. Łukasz Kolasa przez dwa tygodnie brali dział w gaszeniu pożarów w Szwecji. Dzisiaj spotkali się z dziennikarzami.

– Nasi strażacy niejednokrotnie brali już wcześniej udział w tego typu akcjach poza granicami naszego powiatu – mówił st. bryg. Tomasz Mak, komendant powiatowy PSP w Ostrzeszowie. Wspominał m.in. pożar w Kuźni Raciborskiej, powodzie… Tym razem padł rozkaz, aby jechać do Szwecji. Komendant podkreślał, że tak naprawdę przygotowania do udziały w tego typu akcjach trwały w jednostce od kilku lat.

– Teren w Szwecji jest znacznie trudniejszy, niż u nas…, górzysty… – podkreśla dowódca ostrzeszowskiej sekcji st. asp. Adrian Kwikert. – Tam się nie da dojechać autem do danego punktu pożaru.

– Dyspozycję na wyjazd otrzymaliśmy o godz. 11.30, a o 16 strażacy mieli już być obowiązkowo w Poznaniu – wspomina zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Ostrzeszowie mł. bryg. Tomasz Jabłoński. (…) – Chłopaki praktycznie z piskiem opon wjeżdżali.

Michał zostawił kombajn na polu,  Łukasz 21 lipca miał brać udział w regatach w Kołobrzegu…

WIĘCEJ: we wtorkowym wydaniu Pulsu TygodniaZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest