Za pająki i skorpiona pod sąd

Do Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie trafił akt oskarżenia przeciwko 27-latkowi, który w swoim miejscu zamieszkania posiadał i oferował do sprzedaży pająki – ptaszniki kędzierzawe oraz skorpiona wbrew przepisom prawa Unii Europejskiej dotyczącym ochrony gatunków dziko żyjących zwierząt.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie od marca br. prowadzili dochodzenie w sprawie posiadania bez wymaganych dokumentów CITES zwierząt dziko żyjących, tj. pająki – ptaszniki kędzierzawe oraz skorpiona.

Jak ustalili kryminalni, 27-letni mieszkaniec gminy Ostrzeszów w 2018 roku nabył ponad 100 sztuk pająków rodzaju Brachyplema oraz skorpiona z rodzaju Pandinus, które do marca 2019 roku przetrzymywał w swoim miejscu zamieszkania. Ponadto 27-latek za pośrednictwem portali internetowych oferował pająki do sprzedaży, oczywiście cała hodowla była nielegalna – powołany biegły stwierdził, że na posiadanie tych zwierząt wymagane jest zezwolenie.

W ostatnich dniach września 2019 r. do Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie przeciwko 27-latkowi trafił akt oskarżenia dotyczący naruszenia przepisów prawa Unii Europejskiej – ochrony gatunków dziko żyjących zwierząt.Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest