ZAJĄCZKI: Pożar zakładu produkcyjnego przyniósł 2 mln zł strat

14 zastępów straży pożarnej gasiło pożar, jaki wybuchł na terenie zakładu produkcyjnego w podostrzeszowskich Zajączkach.  

– Na miejscu okazało się, że pożarem objęta jest hala produkcyjno-magazynowa o powierzchni ok. 1500m2 i istnieje również zagrożenie dla sąsiednich budynków oraz lasu – mówi mł. ogn. Radosław Gatkowski, oficer prasowy KP PSP w Ostrzeszowie. – Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i przeprowadzonym rozpoznaniu okazało się, że wewnątrz hali jest bardzo duże zadymienie i wysoka temperatura. Pożar szybko rozprzestrzeniał się na kolejne maszyny będące elementem linii produkcyjnej.

Strażacy wyposażeni w odpowiedni sprzęt weszli z linią gaśniczą do pomieszczeń, w których paliły się maszyny produkcyjne. Sukcesywnie na miejsce pożaru przybywały kolejne jednostki, które włączano do działań w celu opanowania ognia. Pożar udało się opanować po ok 1,5 godziny.

– Spaleniu uległy maszyny produkcyjne, trociny oraz część hali produkcyjno–magazynowej. Straty jakie powstały w wyniku tego pożaru oszacowano na 2 mln zł, natomiast uratowane mienie oszacowano na 10 mln zł.

W działaniach brało udział 14 zastępów straży pożarnej w sile ok 50 strażaków. – Na miejsce zdarzenia przybyła także grupa operacyjna Komendanta Wojewódzkiego PSP z Poznania. Przypuszczalną przyczyną pożaru były najprawdopodobniej wady urządzeń mechanicznych – dodaje oficer prasowy ostrzeszowskiej komendy. RED

Fot. KP PSP w OstrzeszowieJeden komentarz z ZAJĄCZKI: Pożar zakładu produkcyjnego przyniósł 2 mln zł strat

Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest