Zderzenie forda wiozącego opla z ciężarówką (aktualizacja)

24 listopada około godz. 18.10 w Bałdowicach (na drodze S8) zderzyły się samochód ciężarowy i autolaweta, która przewoziła samochód osobowy. Powstałe straty oszacowano na ok. 200 tys. zł.

 

24 listopada około godz. 18.10 na drodze S8 w Bałdowicach  kierujący ciężarowym dafem z naczepą 49-letni mieszkaniec woj. dolnośląskiego z niewiadomych przyczyn uderzył w tył stojącej na pasie awaryjnym forda transita z przyczepą (na przyczepie był przewożony opel vivaro), którym kierował 44-letni mieszkaniec powiatu złoczewskiego. 

W wyniku zderzenia ford przemieścił się do przodu a następnie dachował, natomiast przyczepa z oplem przemieściłą się na prawe pobocze. Konieczne okazało się zadysponowanie grupy chemiczno-ekologicznej z Ostrowa Wielkopolskiego w celu przepompowania paliwa. 44-letni kierowca forda z ciężkimi obrażeniami klatki piersiowej został przewieziony do szpitala, hospitalizowany został też kierowca drugiego auta. 

Droga przez kilka godzin była zablokowana. W akcji brały udział zastępy z JRG Syców, JRG Kępno i JRG Ostrzeszów. Wstępne straty oszacowano na około 200 tys. zł.

fot. PSP KępnoZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest