Zderzenie dwóch aut w Smolnikach

10 kwietnia o godz. 18.22 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Ostrzeszowie wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym jakie miało miejsce w Smolnikach (gm. Grabów nad Prosną). Ze zgłoszenia wynikało, że doszło do wypadku dwóch samochodów osobowych, w tym poszkodowana została jedna osoba.

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastaliśmy dwa rozbite samochody osobowe blokujące drogę. Jedna osoba poszkodowana była opatrywana przez zespół ratownictwa medycznego – mówi st. sekc. Radosław Gatkowski, rzecznik prasowy PSP w Ostrzeszowie. – Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i rozpoznaniu przystąpiliśmy do odłączenia akumulatorów w uszkodzonych pojazdach oraz rozłączenia instalacji LPG. Osoba poszkodowana została zabrana prze zespól ratownictwa medycznego do szpitala, następnie po działaniach policji usunęliśmy z jezdni pozostałości po wypadku.

– Policjanci na miejscu orzekli, że kierujący czarnym renault 22-latek z gminy Grabów nad Prosną na łuku drogi  stracił panowanie nad swoim autem – mówi sierż. sztab. Adam Juszczak, rzecznik prasowy KPP w Ostrzeszowie. – W wyniku tego zjechał na przeciwległy pas i uderzył czołowo w prawidłowo jadące szare renault, którym jechał 63-latek z gminy Brzeg.

Straty jakie powstały w wyniku tego wypadku oszacowano na 50 tys. zł. Na miejsce zadysponowano 2 zastępy straży pożarnej w sile 10 strażaków.

 Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest