Zespół GKS Orlik Kraszewice w najlepszej piątce w Wielkopolsce!

Zespół GKS Orlik Kraszewice awansował wczoraj do najlepszych pięciu zespołów w Wielkopolsce i 15 grudnia w Poznaniu powalczy o awans do finału ogólnopolskiego w Warszawie. Ta sztuka chyba nigdy nie udała się żadnej drużynie z powiatu ostrzeszowskiego w żadnej kategorii wiekowej. Im się udała. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Szymon Cichosz.

W sobotę 24 listopada w Ostrowie Wlkp. odbył się turniej OZPN w Kaliszu w kategorii orlika starszego (rocznik 2008). W turnieju wystąpiło osiem najwyżej sklasyfikowanych zespołów w tej kategorii wiekowej w OZPN Kalisz: Akademia Reissa Jarocin, Stal Pleszew, Calisia 14 Kalisz, Pogoń Nowe Skalmierzyce, GKS Orlik Kraszewice, Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp., Astra Krotoszyn i Akademia Talentów Krotoszyn. Stawką był awans do grona pięciu najlepszych zespołów w Wielkopolsce i występ 15 grudnia w Poznaniu ze zwycięzcami podobnych turniejów organizowanych przez OZPN Poznań, OZPN Piła, OZPN Leszno i OZPN Konin.

W wyniku losowania nasz zespół z Kraszewic trafił do grupy A wraz z Calisią 14 Kalisz, Akademią Talentów Krotoszyn oraz Stalą Pleszew. W pierwszym meczu zmierzyli się z Calisią 14 Kalisz i po dobrej grze i bramce Szymona Cichosza pokonali zespół Calisii 1-0. W drugim meczu zmierzyli się z drużyną Akademii Talentów Krotoszyn ponownie wygrywając, tym razem 2-1,a strzelcami bramek byli Szymon Cichosz i Bartek Ilski. W trzecim meczu grupowym, którego stawką było pierwsze miejsce w grupie zremisowali 2-2 ze Stalą Pleszew a strzelcem obu bramek był Mikołaj Bednarz. Remis zapewnił im pierwsze miejsce w grupie i awans do finału.

W finale zmierzyli się z Ostrovią Ostrów Wlkp. Finałowy mecz był wyrównany i zakończył się remisem, wiec do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. Jako pierwszy do wykonania rzutu karnego podszedł Szymon Podgórski i pewnym strzałem pokonał bramkarza z Ostrowa, za chwilę przy kolejnym strzale górą był bramkarz Mikołaj Cebula, w drugiej serii Patryk Rzepecki podwyższył prowadzenie na 2-0, a Mikołaj Cebula ponownie obronił strzał zawodnika Ostrovii i zwycięstwo w turnieju finałowym OZPN stało się faktem.

– Cały nasz zespół zagrał bardzo dobrze, graliśmy zespołową piłkę, każdy z naszych zawodników był zagrożeniem dla przeciwników (aż pięciu naszych zawodników pokonywało bramkarza rywali), bardzo dobrze przez cały turniej bronił Mikołaj Cebula – mówi trener Sławomir Szmaj. – Awans do grona najlepszych zespołów w Wielkopolsce jest tym większym sukcesem, że do rozgrywek w tej kategorii wiekowej w Wielkopolsce zgłoszonych jest prawie 300 drużyn. W finale wojewódzkim wystąpi pięć zespołów (mistrzów okręgów) a stawką będzie awans do finału krajowego, który odbędzie się w lutym w Warszawie na Stadionie Narodowym.

Dobra gra zespołowa przełożyła się na nagrody indywidualne. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Szymon Cichosz.Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest