Zespół Szkół Nr 1 najbardziej usportowioną szkołą w Wielkopolsce

Zespół Szkół Nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Ostrzeszowie zajął pierwsze miejsce w Wielkopolsce w rywalizacji Szkolnego Związku Sportowego o miano najbardziej usportowionej szkoły w kategorii szkół ponadpodstawowych.

Przyznać trzeba, że sportowcy ZS Nr 1 w Ostrzeszowie od kilku lat nie schodzą z podium we wspomnianej klasyfikacji i dwukrotnie już plasowali się na II miejscu. Ogromna w tym zasługa atmosfery w szkole, która sprzyja rozwojowi młodych i utalentowanych sportowców.Nagrodę w Poznaniu odebrali nauczyciele trenerzy Grażyna Dera i Dawid Sobieraj wraz z uczniami. Na powyższy sukces pracowali następujący nauczyciele wychowania fizycznego: Grażyna Dera, Anna Jędrzejewska, Lidia Bartczak, Donata Rybczak, Agnieszka Kubacka, Robert Mądry, Krystian Cywiński i Dawid Sobieraj.Klasyfikacja w wyżej wymienionym rankingu obejmuje rywalizację w wielu dyscyplinach sportowych, a uzyskane miejsca przeliczane są na punkty, które decydują o wyniku końcowym. W roku szkolnym 2018/2019 sklasyfikowano aż 267 szkół, spośród których ZS Nr 1 w Ostrzeszowie był najlepszy. Nauczyciele wychowania fizycznego ZS Nr 1 w Ostrzeszowie składają podziękowania Panu Alojzemu Kabatowi, który jako Koordynator Sportowy Powiatowego SZS w Ostrzeszowie ma także wkład w powyższy sukces.
Warto dodać, że podczas uroczystośc w Poznaniu trener Dawid Sobieraj został wyróżniony medalem 65-lecia SZS Wielkopolska za zasługi dla tej organizacji. PJKJeden komentarz z Zespół Szkół Nr 1 najbardziej usportowioną szkołą w Wielkopolsce

Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest