Znęcała się nad matką – musi opuścić miejsce zamieszkania

53-latka, która od kilku lat znęcała się psychicznie i fizycznie nad swoją matką otrzymała zakazu kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonej oraz nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania.

W minioną sobotę (8 maja) o godz. 11.30 funkcjonariusze ostrzeszowskiej komendy zostali skierowani na interwencję domową na terenie powiatu ostrzeszowskiego, zgłoszoną przez 78-letnią kobietę.

– W rozmowie ze zgłaszającą, która obawia się córki z uwagi na jej agresywne zachowania, policjanci ustalili, że 53-latka znęca się psychicznie i fizycznie nad swoją matką od stycznia 2017 roku – mówi asp. Magdalena Hańdziuk, rzecznik prasowy KPP w Ostrzeszowie. – Z uwagi na okoliczności przekazane podczas interwencji podjęto decyzję o zatrzymaniu kobiety do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie, który w dniu 10.05.2021 roku zastosował wobec sprawczyni przestępstwa z art. 207 kodeksu karnego środki w postaci dozoru policji, zakazu kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonej oraz nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania na okres trzech miesięcy.

Pamiętajmy, że kluczową rolę w rozpoznawaniu i udzielaniu pomocy seniorom, którzy stali się ofiarami przemocy, mogą odegrać pracownicy służb medycznych lub pracownicy socjalni. Warto też czasami pokusić się o rozmowę z właściwym miejscowo dzielnicowym.Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest