Zerwane dachy, powalone drzewa…

15 sierpnia ostrzeszowscy strażacy odnotowali 18 zdarzeń związanych z usuwaniem skutków silnie wiejącego wiatru oraz burzy, jaka przeszła przez powiat ostrzeszowski. Kumulacja zgłoszeń wpływających do Stanowiska Kierowania Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie nastąpiła między godziną 19 a 23.

7 zgłoszeń dotyczyło interwencji związanych z usuwaniem zagrożenia w postaci drzew i konarów, które przewróciły się na drogi oraz spadły i zerwały linie energetyczne.

– Niestety 10 zdarzeń dotyczyło strat materialnych przy uszkodzonych lub zerwanych dachach budynków mieszkalnych oraz gospodarczych – mówi st. str. Noemi Biel z KP PSP w Ostrzeszowie.

W Tokarzewie oraz Książenicach zostały zerwane dachy z budynków mieszkalnych. Tam strażacy przy użyciu plandek zabezpieczyli zniszczoną część dachów przed wpływem czynników atmosferycznych. W Bukownicy przy trzech sąsiadujących posesjach, w Godziętowach, w Doruchowie oraz w Marszałkach zerwało dachy z budynków gospodarczych. Doraźnie zabezpieczono mienie przed czynnikami atmosferycznymi.

W miejscowości Gruszków w wyniku uderzenia pioruna w drzewo w jego pobliżu zapaliła się sucha trawa.

W działaniach związanych z usuwaniem skutków wichur brały udział zarówno zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Ostrzeszowa, jak również jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy Grabów nad Prosną, Doruchów, Ostrzeszów, Mikstat oraz Kobyla Góra. Na szczęście w wyniku wyżej wymienionych zdarzeń nikt nie został ranny.

Łączne straty oszacowano na około 360 tysięcy złotych. W działaniach uczestniczyło 31 zastępów w sile 153 strażaków.Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest