26-letnia mieszkanka gminy Ostrzeszów i jej 32-letni narzeczony zginęli w wypadku

26-letnia mieszkanka gminy Ostrzeszów i jej 32-letni narzeczony zginęli w wypadku, do którego doszło w miniony wtorek w Świecy. Dzisiaj (1 września) mieli wziąć ślub…

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło 31 sierpnia przed godz. 15 w Świecy w powiecie ostrowskim, na odcinku drogi wojewódzkiej nr 444 od strony Świecy w kierunku Odolanowa.

– Po przyjeździe zabezpieczyliśmy teren akcji. Przy pomocy narzędzi hydraulicznych wydobyliśmy osoby poszkodowane z samochodu osobowego – informuje st. kpt. Krzysztof Drabik z Zespołu Prasowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

– Samochodem osobowym podróżowali 26-letnia mieszkanka powiatu ostrzeszowskiego i 32-letni mieszkaniec powiatu jarocińskiego. Ciężarówką kierował 48-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego- mówi mł. asp. Małgorzata Michaś, oficer prasowy KPP w Ostrowie Wlkp.

Jak doszło do zderzenia jadących w przeciwnych kierunkach aut? To wyjaśni prowadzone przez Policję postępowanie. Z wstępnych ustaleń wynika, że po zderzeniu citroen wypadł z drogi i zatrzymał się w przydrożnym polu.

– Podróżujący samochodem osobowym ponieśli śmierć na miejscu – dodaje mł. asp. Małgorzata Michaś.

Działania służb na miejscu trwały ponad 5 godzin. Uczestniczyło w nich 6 zastępów straży pożarnej, 21 strażaków z JRG Ostrów Wielkopolski, OSP Świeca i OSP Odolanów.

Dzisiaj (1 września) 26-latka i 32-latek mieli wziąć ślub w kościele parafialnym w Niedźwiedziu. Jak się okazuje, zmarły mężczyzna to wykładowca Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Dzisiaj na stronie internetowej uczelni pojawiła się informacja o jego śmierci. „Z żalem zawiadamiamy, że 31 sierpnia 2021 roku zmarł dr inżynier Bartosz Wojtyra, adiunkt w Zakładzie Geografii Rolnictwa i Wsi Wydziału Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej UAM, Sekretarz Unii Uczelni na Rzecz Rozwoju Kierunków Studiów w Zakresie Gospodarowania Przestrzenią, absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Kierownik i uczestnik projektów badawczych, autor wielu publikacji w prestiżowych czasopismach i wydawnictwach. Inicjator i organizator wielu przedsięwzięć na rzecz rozwoju geografii człowieka oraz planowania przestrzennego w Polsce”.

fot. Ewa Pieczyńska/wlkp24.info, Telewizja Proart

 Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest