Centrum Kobylej Góry zmieni oblicze?

Fontanna, podświetlane ławki i solarne lampy uliczne to tylko niektóre elementy, które już w przyszłym roku wzbogacić mają przestrzeń w samym centrum Kobylej Góry. Zadanie połączone będzie z drugim etapem budowy ścieżki wokół zalewu. Gmina złożyła wniosek o dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Wójt Wiesław Berski nie kryje, że władzom zależy na zmianie oblicza tego właśnie miejsca.

– Są pozytywne sygnały jeśli chodzi o przód rynku przy drodze wojewódzkiej i mieszkańcy oraz turyści sugerowali nam, że należałoby coś zrobić też z terenem pomiędzy Urzędem Gminy, a Domem Kultury.
Aktualnie wskazany przez wójta teren służy przede wszystkim parkowaniu samochodów i sporadycznie organizowaniu różnego rodzaju imprez. Docelowo miejsca postojowe mają być wygospodarowane gdzie indziej, a scena wyburzona. Chodzi o to, by stworzyć przestrzeń przeznaczoną głównie do rekreacji i wypoczynku.
– Teren zostanie wykostkowany, na środku powstanie fontanna dyszowa podświetlana, cały teren zostanie urozmaicony – zapowiada Berski. – Będą nowe ławki. To też było jedno z kryteriów, jeśli chodzi i innowacyjność. Będą to ławki podświetlane, do których będzie można podłączyć i doładować telefon czy skorzystać z wi-fi. Będą również parkowe lampy solarne, za które również przyznawane są punkty z tytułu ochrony środowiska.
Kryteria, o których wspomina wójt Berski mają związek z wnioskiem o dofinansowanie przedsięwzięcia.
-Połączyliśmy to miejsce, ten park w Kobylej Górze z drugim etapem ścieżki przy zalewie. Pierwszy etap spotkał się z bardzo przychylnym przyjęciem. Ta ścieżka jest rzeczywiście potrzebna, dużo osób nią spaceruje. Dlatego w jednym głównym zadaniu chcieliśmy ująć dwa mniejsze.
Całość kosztować ma ponad milion złotych, z czego zagospodarowanie centrum miejscowości – 700 tys. zł, a drugi etap budowy ścieżki – ponad 300 tys. zł. Władze gminy liczą na to, że uda się pozyskać dofinansowanie, ponieważ pokryłoby ono aż 63% tej kwoty. Inwestycja realizowana ma być w cyklu dwuletnim, począwszy od 2019.
REKZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest