Kandydujący na burmistrza Andrzej Manikowski przedstawił swój program

Obwodnica w ciągu drogi wojewódzkiej nr 449, rozwijanie budownictwa mieszkaniowego i infrastruktury sportowo-rekreacyjnej oraz wprowadzenie budżetu obywatelskiego to główne priorytety Andrzeja Manikowskiego – kandydata Prawa i Sprawiedliwości na burmistrza Ostrzeszowa.

Swoje plany zaprezentował podczas wspólnej konferencji z posłem Janem Mosińskiem. Na wstępie A. Manikowski zaprzeczył jakoby do startu w wyborach wyznaczył go prezes Jarosław Kaczyński. Jak zapewniał, został wskazany przez ostrzeszowski komitet Prawa i Sprawiedliwości, spośród trzech rozpatrywanych propozycji personalnych. Przedstawiając swój program, Manikowski na pierwszym miejscu wymienił obwodnicę miasta w ciągu drogi wojewódzkiej Syców-Błaszki.
– To jest droga, która biegnie przez centrum Ostrzeszowa, ulicą Daszyńskiego, w odległości około 7 metrów od budynków – podkreślił. – Jadą tam tiry, co dla budynków z początku XX wieku nie jest korzystne. A jest taka możliwość, żeby węzłami ten ruch wyprowadzić poza miasto, oczywiście w łączności z samorządem wojewódzkim.

Zdaniem kandydata, najlepiej było połączyć tę inwestycję z planowaną budową obejścia w ciągu drogi S11. W tym kontekście, Manikowski widzi potrzebę doprowadzenia do tego, by przebiegała ona w optymalnej odległości od granic Ostrzeszowa, ani za blisko, ani za daleko.
– Wiadomo historycznie, że miasta rozwijały się na przecięciu szlaków komunikacyjnych i to nadal funkcjonuje. Dlatego starałbym się o to, żeby przy węzłach komunikacyjnych wzdłuż S11 opracować plan zagospodarowania przestrzennego i ściągnąć w te miejsca inwestorów. Gmina tego planu nie ma. Jest tylko dla miasta Ostrzeszowa – wyznał A. Manikowski.

Kolejny priorytet to budownictwo mieszkaniowe. W opinii A. Manikowskiego, w Ostrzeszowie jest głód mieszkań, o czym świadczyć mają ich ceny.
– Ceny nieruchomości w Ostrzeszowie są wyższe niż w Ostrowie – zauważył. – Żeby zatrzymać młodych ludzi w Ostrzeszowie musimy mieć i zakłady pracy i stworzoną szansę zamieszkania.

Manikowski widzi ponadto potrzebę tworzenia kolejnych siłowni plenerowych czy budowy parku linowego na terenie kąpieliska jako form aktywnego wypoczynku, przede wszystkim dla dzieci. Jego zdaniem, należałoby także dać mieszkańcom możliwość decydowania o wydatkowanych środkach poprzez budżet obywatelski.
-Radni i burmistrze nie są najmądrzejsi, nie wiedzą wszystkiego – stwierdził – Dlaczego nie zapytać mieszkańców, co by uważali, że jest warte zrobienia w mieście.

Poseł J. Mosiński wypowiadał się o A. Manikowskim w samych superlatywach.
-Dobry kandydat, społecznik, obdarzony dużą dozą empatii, znający problemy Ostrzeszowa. Bez wątpienia ma wsparcie polityczne z naszej strony – zachwalał.

Wsparcie ze strony Prawa i Sprawiedliwości uzyskali także inni kandydaci w naszym regionie, w tym Bogusław Bagiński w Baranowie, Adam Kopis w Łęce Opatowskiej, Teresa Okoń w Doruchowie i Henryk Zieliński w Mikstacie. Rozmowy dotyczące takich rekomendacji prowadzone są natomiast w gminach Kraszewice i Czajków. Decyzji spodziewać się należy w najbliższych dniach. Według zapowiedzi A. Manikowskiego, listy kandydatów do rad miast i gmin zostaną zaprezentowane dopiero po ich zarejestrowaniu. Kampania PiS-u na naszym terenie ma być natomiast efektywna, a nie efektowna.
– Nie będzie żadnych fajerwerków z naszej strony, nie będziemy zalepiać miasta plakatami naszych kandydatów. Postaramy się dotrzeć do ludzi poprzez spotkania i przedstawianie tego, co chcielibyśmy zrobić – zadeklarował Manikowski.Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest