KĘPNO: Czy wy wiecie, że jesteście świątynią?

Biskup kaliski Edward Janiak dokonał uroczystego poświęcenia dzwonów w Parafii Matki Bożej Różańcowej w Kępnie. – Ta świątynia świadczy o ludziach tutaj mieszkających, ale żywy Kościół jest najważniejszy – przekonywał. – Czy wy wiecie, że jesteście świątynią Boga?

– Czcigodny księże biskupie, witam waszą świątobliwość w naszej świątyni, którą trzy lata temu konsekrowałeś – przypomniał ks. proboszcz Marek Otręba. – Dzisiaj prosimy cię o poświęcenie dzwonów, a także bierzmowanie młodzieży oraz poświęcenie miejsca, które przygotowywaliśmy przez ostatnie lata dla księży. Księdzu seniorowi kanonikowi Janowi Dwojackiemu, znanemu z fundowania dzwonów, jesteśmy wdzięczni, że nas zainspirował fundując dzwon o imieniu św. Jan Paweł II. Dziękujemy dwóm bezimiennym rodzinom za ufundowanie dwóch dzwonów o imionach św. Agnieszka i św. Michał, a także wykonawcom dzwonnicy za społeczne wykonanie konstrukcji… Dziękujemy tym wszystkim, którzy pomogli w uruchamianiu tych dzwonów.
W wygłoszonej homilii biskup Edward Janiak dziękował proboszczowi i parafianom za troskę i dbanie o kościół. – W kościele najważniejszy jest żywy Kościół – przekonywał. – Ta świątynia świadczy o ludziach tutaj mieszkających, ale żywy Kościół jest najważniejszy. Czy wy wiecie, że jesteście świątynią Boga?
Zwracając się do przystępujących do sakramentu bierzmowania młodych ludzi biskup zachęcał ich, aby swoim życiem dawali świadectwo wiary. – Duch święty będzie Wam podpowiadał, jak należy żyć i postępować, bo dzisiaj, kiedy w świecie jest tyle zła, jakże ważne jest wasze świadectwo. Wystarczy wyjść, zwłaszcza w dużych miastach, na każdym kroku narkotyki, dopalacze. Jak trzeba być mocnym, żeby iść w ten świat i nie poddać się ani alkoholowi, ani złemu towarzystwu. Jesteście Panu Bogu potrzebni, bo Pan Bóg posługuje się ludźmi również w sprawach wiary – przekonywał.
ŁMZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest