KRASZEWICE: Cicho wszędzie, głośno wszędzie…

Już trzeci tydzień nie palą się lampy uliczne w centrum Kraszewic. Pełniący obowiązki wójta sekretarz gminy Konrad Kuświk zapewnia, że awaria jest zgłoszona do zarządzającej oświetleniem spółki, i że Urząd co rusz monituje w tej sprawie. – Mamy tam dosyć nietypową awarię – usłyszeliśmy w spółce Oświetlenie Uliczne i Drogowe.

Ciemności doskwierają mieszkańcom kilku ulic, m.in. Szkolnej, Strugały i Ciasnej. W rejonie tym mieszczą się szkoła i kościół, panujące ciemności sprzyjają więc złodziejom, na szczęście żadnego włamania jak dotąd nie było. Nocne ciemności są też mekką dla hałaśliwych zadymiarzy, którzy w ciemnościach czują się jakoś pewniej, okupując nocami boisko szkolne, plac zabaw czy mini park na Placu Wolności. Tym bardziej, że nikt im w tym nie przeszkadza.
– Rzeczywiście, od dłuższego czasu lampy na tych ulicach nie świecą – przyznała blisko dwa tygodnie temu Dorota Kisiela-Augustyniak z kaliskiej spółki Oświetlenie Uliczne i Drogowe. – Mamy tam dosyć nietypową awarię. Linia jest przeciążona i co chwile ulega zwarciu, co powoduje wyłączenie oświetlenia. Ze względu na przeciążenie linii i występujące zwarcia, spółka zdecydowała się na montaż nowej szafki pomiarowo-rozdzielczej i podzieleniu na dwa obwody.
Dorota Kisiela-Augustyniak dodaje, że prace z tym związane będą trwały ,,jakiś czas’’, ponieważ są one uzależnione zarówno od terminu dostawy szafki, jak i od współpracy z energetyką zawodową, ponieważ sieć oświetleniowa jest często połączona z siecią energetyki zawodowej. – Jakiekolwiek prace na sieci wymagają zgody energetyki i wyłączenia spod napięcia – dodaje.
Tak więc prace dotyczące wyłączenia szafki i zainstalowania nowej szafki trwają. Kiedy będą mieć swój szczęśliwy finał? – jeśli będzie szafka w miarę szybko dostępna, to najpewniej w ciągu najbliższych dwóch tygodni te prace zostaną wykonane – mówi Kisiela-Augustyniak. – Wszystko zależy od tego, kiedy dostaniemy tę szafkę i od uzgodnień z energetyką. Ale oczywiście mamy świadomość, że prace powinny być wykonane jak najszybciej – dodaje.
Kiedy pytaliśmy w ubiegłym tygodniu w Urzędzie Gminy, czy wiadomo już, kiedy awaria zostanie usunięta, usłyszeliśmy, że najpewniej w minioną sobotę. Sobota minęła, oświetlenia ulicznego dalej nie ma. REDZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest