KRASZEWICE: Pół miliona na żłobek

W minioną środę w Urzędzie Gminy w Kraszewicach wicewojewoda Marlena Maląg, wójt Paweł Koprowski i skarbnik Magdalena Baś podpisali umowę na dofinansowanie budowy żłobka w ramach rządowego programu Maluch Plus, dzięki któremu gmina otrzyma z budżetu Województwa blisko 500 tys. zł.

Mówiąc o współpracy lokalnego samorządu z Urzędem Wojewódzkim, wójt Paweł Koprowski – używając skali szkolnej od 1 do 6 – ocenił ją na dobrą piątkę. – Jest nam niezmiernie miło, że wymierne efekty tej współpracy już na terenie naszej gminy są widoczne – przekonywał, wskazując m.in. na realizowaną przy udziale środków z Urzędu Wojewódzkiego budowę drogi w Jaźwinach i mającą ruszyć lada moment – z dofinansowaniem z rządowego programu ,,Maluch’’ – budowę oddziału żłobkowego w Kraszewicach.
– Jestem tu po to, żeby podpisać umowę na realizację programu rządowego Maluch Plus – wyznała wicewojewoda Marlena Maląg. Dziękowała równocześnie lokalnym samorządowcom za ich oddolną inicjatywę. – Bo dzięki tej inicjatywie możemy wspomagać oczekiwane przez was inwestycje, czy to tę drogową, czy wniosek na ,,Malucha’’. Bo gdybyście państwo tych wniosków nie złożyli, to byśmy nie mogli państwa wesprzeć – mówiła podkreślając, jak ważny jest dla niej zrównoważony rozwój województwa wielkopolskiego.
Podobne umowy wojewoda podpisała tego dnia w Bralinie i Łęce Opatowskiej, wcześniej w Perzowie.
Przypomnijmy, budowa przedszkola (pierwszy etap) z oddziałem żłobkowym (25 miejsc) to ostatecznie – po przetargu – koszt ok. 6,5 mln zł. Gminie udało się pozyskać na ten cel 0,5 mln zł dofinansowania z Programu Maluch Plus, reszta zostanie pokryta z kredytu. Sam żłobek ma być gotowy do końca tego roku, nowe przedszkole powinno być oddane do użytku 1 września 2019 r. JURZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest