OSTRZESZÓW: Burmistrz będzie zarabiał mniej

O blisko 2.000 zł mniej niż do tej pory zarabiał będzie od lipca burmistrz Ostrzeszowa Mariusz Witek. To oczywiście konsekwencja majowego rozporządzenia Rady Ministrów, obniżającego średnio o 20% wynagrodzenia wójtów, burmistrzów, prezydentów i ich zastępców.
Zgodnie z przyjętą podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej uchwałą, wynagrodzenie burmistrza uległo zmniejszeniu z 12.364 do 10.620 zł. Na tę kwotę składają się:
– wynagrodzenie zasadnicze – 4.800 zł (wcześniej 5.890 zł),
– dodatek funkcyjny – 2.100 zł (bez zmian),
– dodatek specjalny – 2.760 zł (wcześniej 3.196 zł),
– dodatek za wieloletnią pracę – 960 zł (wcześniej 1.178 zł)
Radni nie kryli, że rozporządzenie narzucające samorządom podejmowanie takiej decyzji budzi ich sprzeciw. Ośmiu zagłosowało za obniżką pensji burmistrza, pięciu było przeciw, a trzech wstrzymało się od głosu.
– Opinia wyrażona w formie tego głosowania o niczym nie świadczy – komentował radny Kazimierz Bacik. – Ci, którzy głosowali za przyjęciem tej uchwały wcale nie są przeciwko temu, żeby burmistrz pobierał takie wynagrodzenie, jak pobiera. Ci co głosowali przeciwko, nie są wcale za obcięciem, tylko po prostu jesteśmy bezradni. Ustawodawca nas w takiej sytuacji postawił, że z koniem nie będziemy się kopać.
Krytycznego nastawienia do zaistniałej sytuacji nie krył także przewodniczący Rady Miejskiej Edward Skrzypek. REKZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest