Powstało nowe osiedle w Ostrzeszowie

W miniony piątek uroczyście otwarto Osiedle Parkowe przy ul. Zielonej w Ostrzeszowie.
Osiedle składa się z trzech budynków. Pierwszy został oddany do użytkowania w lipcu 2013 r. Spółka MJ DEWELOPER dokończyła realizację osiedla i wybudowała kolejne dwa budynki mieszkalne wielorodzinne, które zostały oddane do użytkowania (sukcesywnie) we wrześniu 2017 i kwietniu 2018 r.

– Był czas budowy, jest czas końca budowy, czas przekazania budynku mieszkańcom i stąd nasze spotkanie – wyznał Ryszard Kubiak.
W sumie w budynkach tych znajduje się 68 mieszkań. Na lokale składają się kawalerki, mieszkania 2-, jak i 3-pokojowe, o powierzchniach od 26,49 do 61,49 m2. Do każdego mieszkania przynależy komórka lokatorska, każde też posiada balkon. Dodatkowo w przyziemiach budynków znajdują się samodzielne garaże oraz pomieszczenia wózkowni i rowerowni, a także tzw. suszarnie. Budynki są wyposażone w windy. Dodatkowo w jednym z nich została urządzona siłownia do wyłącznego korzystania przez mieszkańców wspólnoty.
W uroczystości wzięły udział władze samorządowe miasta i powiatu, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego, przedstawiciele PSP, nie zabrakło też inwestora, projektantów, wykonawców oraz władz wspólnoty mieszkaniowej. Pojawili się również sami mieszkańcy, dla których z tej okazji przygotowano osiedlowego grilla.
Uroczystego poświęcenia budynku dokonał miejscowy proboszcz ks. Piotr Kowalek. JURZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest