SPORT: Pierwszy test, pierwszy triumf

Seniorki UKS Koliber Ostrzeszów pokonały Libero Pleszew 3:1 (26:28, 25:13, 25:17, 25:16) w pierwszym sparingu przed zbliżającymi się wielkimi krokami rozgrywkami III ligi siatkówki kobiet.

O tym jak ważne było to premierowe starcie świadczy sam fakt, iż zanim dziewczyny udały się na rozruch, do ich szatni wkroczył trener z dwiema kartkami A4 rozpisanymi po brzegi taktyką. „Koliberki” pracę w szóstkach rozpoczęły tak naprawdę w ubiegłym tygodniu i test ten miał pokazać w jakim miejscu aktualnie się znajdują i jak ta współpraca pomiędzy nimi się układa. Pierwszy set był najbardziej nerwowym i chaotycznym ze wszystkich, wyrównana rywalizacja toczyła się do stanu 14:12, wtedy to w jednym ustawieniu ostrzeszowianki pogubiły dziewięć oczek, jednak ambicje i chęć walki o każdą piłkę sprawiły, że w kulminacyjnym momencie partii te straty udało się odrobić. Miejscowe zawodniczki miały nawet w górze piłkę setową, ale ostatecznie musiały uznać wyższość pleszewianek do 26.

Czymś co mogło skraść serce stojąc z boku, a co z pewnością niosło zawodniczki z pierwszej szóstki był nieustający doping koleżanek stojących w kwadracie. Te żywiołowe reakcje, których nie powstydziłby się katowicki „Spodek” czy łódzka „Atlas Arena” przynosiły swoje żniwo od drugiego seta. „Koliberki” po wprowadzeniu spokoju w swoje poczynania dzieliły i rządziły w każdym elemencie, czy to zagrywka, czy blok czy udana kontra po obronionej piłce. To właśnie w drugim secie dziewczyny już na samym początku wypracowały sobie zaliczkę, którą pielęgnowały, pomnażały i zwyciężyły do 13. Trzecia partia zaczęła się po myśli Libero, które schodziły na pierwszy czas z wynikiem 10:6. Podpowiedziane wtedy przez trenera Pawła Ruszkowskiego wskazówki okazały się bezcenne, dziewczyny w mig odrobiły straty, a po chwili grały swoje, co udokumentowały triumfem do 17. Czwarta partia to szereg roszad, roszad, które udowodniły jak każda zawodniczka, nawet ta z kwadratu jest ważnym ogniwem zespołu, nawet jeśli wchodzi na zmianę stricte zadaniowo. Koliberki wygrały to rozdanie do 18 punktów i w całym spotkaniu zwyciężyły 3:1.

– Jesteśmy jak najbardziej zadowolone, to był nas pierwszy mecz w takim składzie, tym bardziej pierwszy sparing, nie mówiąc już o tym, że duża część z nas miała przerwę jeśli chodzi o mecze, a powrót na boisko po kilku latach bez grania na pewno wiązał się z jakimś tam stresem – powiedziała Aleksandra Błaszczyk, kapitan UKS Koliber Ostrzeszów. – Nauczono nas, że mamy grać mądrze i cierpliwie, dlatego nie kombinowałyśmy na siłę i to przeciwniczkom dawałyśmy powód do pomyłek, tak żeby samemu nie popełniać najprostszych błędów.

Przebieg meczu:

1 set – (6:8, 14:12, 14:21, 24:23, 26:28)

2 set – (9:4, 15:8, 21:13, 25:13)

3 set – (6:10, 13:13, 20:15, 25:17)

4 set – (4:3, 16:15, 20:17, 25:18)

Sebastian GołdynZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest