TOKARZEW: Audi dachowało w polu

Kierowane przez 22-letniego mieszkańca gm. Doruchów audi A4 najprawdopodobniej dachowało, po czym zatrzymało się na przydrożnym polu. Do zdarzenia doszło w nocy z minionego czwartku na piątek w Tokarzewie.

Informacja o zdarzeniu dotarła do Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej PSP w Ostrzeszowie dzisiaj o godz. 3.34 w nocy. Według zgłoszenia, w pojeździe miały się znajdować uwięzione osoby.

– Do działań zadysponowano cztery zastępy straży pożarnej: dwa z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Ostrzeszowie oraz dwa z OSP Doruchów – mówi mł. asp. Patryk Moś, rzecznik PSP w Ostrzeszowie. – Pierwszy przybyły zastęp zastał samochód osobowy Audi A4 w polu uprawnym około 20 metrów od jezdni. Samochód znajdował się na kołach, mimo że nosił znamiona dachowania. Samochodem podróżowała jedna osoba, która w chwili naszego przybycia wciąż się w nim znajdowała. Po ocenie stanu poszkodowanego i udzieleniu mu kwalifikowanej pierwszej pomocy strażacy ewakuowali go w celu przekazania Zespołowi Ratownictwa Medycznego. W dalszej kolejności poszkodowany mężczyzna został przetransportowany do szpitala.

Z wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący audi 22-latek na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, a następnie dachował.

Działania straży trwały 2 godziny i 24 minuty a straty oszacowano na 10 tys. złotych.

fot. PSP Ostrzeszów, OSP DoruchówZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest