Tramwaj przyciągnie turystów do Kobylej Góry?

Już wkrótce mieszkańcy Wrocławia częściej niż do tej pory spotykać się będą z nazwą Kobyla Góra. Wszystko za sprawą tramwaju z kobylogórskimi akcentami, który w maju pojawić się ma na ulicach miasta. To najnowszy pomysł samorządu na przyciąganie turystów.

– Cały czas staramy się w jakiś sposób promować naszą gminę i wszystkie walory, która posiada – przyznaje wójt Wiesław Berski. – W najbliższym czasie, już na pewno w maju, będzie można spotkać we Wrocławiu tramwaj całkowicie, z jednej i drugiej strony, oklejony i prezentujący walory gminy Kobyla Góra. Będą na nim zdjęcia naszych atrakcji, przede wszystkim zalewu, informacje o odległości oraz nasze hasło „Czyste powietrze, woda, las, to wszystko jest wśród nas”.
W założeniu Wrocław ma być jedynie początkiem. Nie jest wykluczone, że w przyszłości tramwaje reklamujące Kobylą Górę jeździć będą także w innych miastach.
– Wiadomo, że jest bardzo blisko, więc osób wypoczywających mamy najwięcej z okolic Wrocławia, z Dolnego Śląska – dodaje Berski. – Ale myślimy również, żeby w przyszłości, także na tramwajach, promować się trochę dalej, w Opolu czy na Śląsku, w Tychach i Katowicach. Myślę, że z tymi miastami będziemy też rozmawiać.
Co ważne, w kosztach projektu partycypują lokalni przedsiębiorcy prowadzący działalność turystyczną. Dzięki temu samorząd pokryje jedynie koszty przygotowania tramwaju. Za jego dzierżawę zapłacą natomiast właściciele firm. W sumie da to kwotę około 25 tysięcy złotych. Umowa zakłada, że pojazd kursował będzie po Wrocławiu przez cały rok. REKZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest