Uroczyste otwarcie Klubu Seniora w Mikstacie

Mikstaccy seniorzy mają wreszcie godne miejsce, w którym mogą się spotykać, rozwijać swoje zainteresowania, a nawet uprawiać ćwiczenia rehabilitacyjne. To ma być ich drugi dom, w którym będą się czuli jak u siebie. Miejscowy samorząd pozyskał na tę inwestycję dofinansowanie z rządowego programu Senior +.

Oficjalne otwarcie placówki na os. Bielany w Mikstacie odbyło się w miniony piątek, 6 kwietnia z udziałem emerytów z dwóch gminnych kół, w Mikstacie i Kaliszkowicach Kaliskich oraz gości: senatora Łukasza Mikołajczyka, wiceprezes Stowarzyszenia Ludzie dla ludzi w Ostrowie Wlkp. Karoliny Winieckiej, proboszcza parafii pw. Św. Trójcy w Mikstacie ks. dziekana Krzysztofa Ordziniaka oraz osób zaangażowanych w powstanie mikstackiego klubu seniora – Joanny Józefiak, Marii Piszczałki i Elżbiety Gorowij z Urzędu Miasta i Gminy Mikstat oraz Elżbiety Psikus – kierownik M-GOPS w Mikstacie.
– Rozgościliście się tutaj jak u siebie w domu i bardzo mnie to cieszy, bo zgodnie z założeniem, klub ma być dla was drugim domem, w którym powinna panować rodzinna atmosfera – zwrócił się do emerytów burmistrz Henryk Zieliński, któremu towarzyszyli przewodniczący Rady Łukasz Dybul oraz sekretarz miasta i gminy Danuta Kamińska. – W samorządzie mikstackim od początku tej kadencji postawiliśmy na rodzinę. Najpierw było gminne becikowe, które wprowadziliśmy jako pierwsi w południowej Wielkopolsce, dopiero po nas zrobił to Ostrów Wielkopolski, Nowe Skalmierzyce i niedawno Raszków. Później były stypendia Ewarysta Estkowskiego, którymi objęliśmy nasze dzieci i młodzież szkolną. A teraz oficjalnie otwieramy ten piękny przybytek dla „wcześniej urodzonych”, który na pewno będzie dobrze służył całej naszej mikstackiej rodzinie.
Burmistrz przypomniał, że inwestycja w połowie finansowana jest ze środków rządowych w ramach programu Senior +, tak samo jak podobny klub, który został niedawno otwarty w Ostrowie Wlkp. Ostrowską placówkę prowadzi założone przez Mikołajczyka Stowarzyszenie Ludzie dla ludzi. – Pan senator Łukasz Mikołajczyk wspomaga nasz samorząd w wielu przedsięwzięciach i na pewno przekaże też podziękowania w naszym imieniu dla pani wicewojewody Marleny Maląg, która ze względu na obowiązki zawodowe nie mogła skorzystać z naszego zaproszenia – mówił Zieliński.
– Drodzy seniorzy, bardzo się cieszę, że program Ministerstwa Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej Senior + dotarł także do Mikstatu i przy współudziale gminy powstał piękny klub seniora. Bardzo sobie chwalę współpracę z władzami waszej gminy, zwłaszcza w obszarze polityki społecznej, na co szczególny nacisk kładzie burmistrz Henryk Zieliński ze swoimi współpracownikami. W lutym w Ostrowie Wielkopolskim również został otwarty klub seniora prowadzony przez stowarzyszenie, które sam współtworzyłem. Zakładaliśmy, że w zajęciach i spotkaniach będzie uczestniczyło około 30 osób, a tym czasem średnio placówkę odwiedza dziennie 64 seniorów – stwierdził senator Łukasz Mikołajczyk.
Mikstacki klub seniora dysponuje 5 pomieszczeniami, w których można prowadzić różne zajęcia (także rehabilitacyjne), wyposażone w sprzęt do ćwiczeń; jest także szatnia, kuchnia i sanitariaty. Obok znajduje się budynek biblioteki, sala sportowo-rekreacyjna, szkoła oraz park. Lokalizacja jest idealna.
Podczas piątkowego otwarcia seniorzy wysłuchali kilku piosenek w wykonaniu uczennic oraz okolicznościowego wiersza, który napisała i przedstawiła Krystyna Lipińska z mikstackiego koła emerytów. Teraz mikstaccy seniorzy mogą rozpocząć prawdziwe życie klubowe.Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest