Zgwałcili. Pójdą do więzienia.

Winni. Taki wyrok usłyszeli przed sądem w Kaliszu dwaj mężczyźni oskarżeni o gwałt zbiorowy. Ich ofiarą padła 28-letnia mieszkanka Ostrzeszowa. Oprawcy kobiety nie tylko pójdą do więzienia, ale muszą wypłacić kobiecie po 50 tysięcy złotych nawiązki.

Oskarżeni to Kamil P. i Janusz G. Obaj odpowiadali za zdarzenie, do którego doszło we wrześniu ubiegłego roku w Ostrzeszowie. Wszystko działo się w mieszkaniu jednego z nich. 28-latka była tak odurzona alkoholem, że nie była w stanie kontrolować, co się z nią dzieje.

Mężczyźni wykorzystali jej stan i gwałcili przez kilka dni. Z uwagi na dobro ofiary, kaliski sąd, który w piątek, 22 czerwca wydał wyrok, uzasadnienie odczytał za zamkniętymi drzwiami. Pierwszy z oskarżonych został skazany na 4 lata i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Drugi na 3 lata i 2 miesiące więzienia. – Oskarżonego Kamila P. w miejsce zarzucanego mu czynu uznaję za winnego tego, że w okresie od 25 do 28 września 2017 roku w Ostrzeszowie, działając w krótkich odstępach czasu, w wykonaniu z góry powziętego zamiaru, wykorzystując bezradność wynikającą z upojenia alkoholowego i używając wobec Katarzyny Z. przemocy polegającej na stosowaniu siły fizycznej poprzez przytrzymywanie i przyciskanie własnym ciałem, kilkakrotnie doprowadził wymienioną do obcowania płciowego, w tym jeden raz wspólnie i porozumieniu z Januszem G. – czytał wyrok sędzia Dariusz Świeżyński.

Prokurator dla Kamila P. żądał 6 lat pozbawienia wolności, a dla jego kompana 5 lat. Niższy wyrok dla gwałcicieli to wynik niewielkiej zmiany w opisie czynu, którego dokonał sąd. – Co do zasady, rodzaj czynu i udziału poszczególnych oskarżonych w tym zdarzeniu to mniej więcej odpowiada temu, co prokuratura opisał w akcie oskarżenia. Natomiast sąd uznał, że za tego rodzaju czyny, jakich oskarżeni się dopuścili należy wymierzyć im kary w tej wysokości, w jakiej wymierzył i dlatego będziemy chcieli poznać motywy sądu w tej kwestii i wówczas zadecydujemy, czy należy wnieść apelacje – powiedział po wyroku prokurator Ireneusz Kaźmierczak.

Mężczyźni zostali też zobowiązani do wypłacenia Katarzynie Z. po 50 tysięcy złotych każdy tytułem nawiązki. Mają też pokryć koszty sądowe.

Źródło:faktykaliskie.plZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest